Skip to content

Zwierzęce sierści

Zdarza się, że jakaś pani lub rzadziej pan, są wielkimi miłośnikami kotów. Darzą te zwierzęta miłością od najmłodszych lat, a w wieku dojrzałym to uczucie wcale nie maleje. Po czym spotykają na swojej drodze człowieka do pary, który cierpi na alergię związaną z sierścią kota albo i nie on sam, ale rodzi się parze dziecko i oto okazuje się, że cierpi na ten właśnie rodzaj alergii.

Czy jest na to rozwiązanie, czy można zachować ulubionego kotka w takim wypadku? Otóż niestety nie można, chyba że jest to kot, nie wywołujący ostrej alergii.. Najczęściej jednak zmuszeni jesteśmy oddać ulubieńca w dobre ręce, ale czy przy tym musimy z posiadania kota zrezygnować całkowicie? Niekoniecznie.
Sierść kota brytyjskiego alergikom akurat jest przyjazna, a dzieje się tak dlatego, że nie jest to właściwie klasyczna sierść, ale włosy, a przez to nie pylą one i nie są pozostawiane w postaci uczulających drobinek na meblach domowych i w otoczeniu. Możemy także w tym wypadku zakupić dobry oczyszczacz powietrza, który alergeny z pomieszczeń usunie. Możemy także przenieść swoje uczucia na psy.
Z nimi także jest sporo zachodu i ciągły, kontrowersyjny dylemat. Przykładowo czy to robić, a jeśli już, to jak ostrzyc spaniela, a jak pudla?
W obu przypadkach najlepiej skorzystać z usług specjalisty. Psy także mają swoich fryzjerów i tylko oni będą w stanie zrobić to, jak należy. Jednakże po odpowiedniej nauce, pozyskaniu odpowiedniego sprzętu, porad i wiadomo