Skip to content

W dobie internetu

W dobie internetu coraz więcej sklepów zaczyna się przenosić do sieci. Pozwala nam to nie tylko zapewnić sobie więcej czasu, ale dodatkowo usprawnia zakupy. Już trzy kliknięcia pozwalają nam kupić obroże dla psów cazo, czy 10 litrów żwirku dla kota. Potrzebna Ci jest klatka dla królika, a może poszukujesz suplementów diety, które zapewnią twojemu ulubieńcowi zdrową skórę, lśniącą sierść i mocne pazury? Nic trudnego. Wystarczy, że wyszukasz co potrzebujesz i już to masz. Co więcej, produkty możesz zamówić z dostawą pod same drzwi, albo odebrać osobiści. Jednak czy zakupy zdalne są rzeczywiście tak dobrym wyjściem?
Zdecydowaną przewagą zakupów internetowych jest ich szybkość i wygoda. Nie musisz wychodzić z domu, a dostawa odbywa się zazwyczaj w przeciągu dwudziestu czterech godzin. Kolejnym plusem tego typu zakupów jest znacznie niższa cena. Sklepy internetowe oferują niższe ceny, ponieważ są z reguły obarczone znacznie niższymi kosztami. Właściciele nie muszą płacić czynszu za wynajem w dogodnej lokalizacji, co skutkuje niższą marżą dla klienta.
Niestety zakupy on-line mają również minusy. Jeśli potrzebujesz coś na już zostaje Ci wyłącznie zakup w sklepie tradycyjnym. Również zamawiając przez internet nie masz możliwości dokładnie obejrzeć wybranego towaru, co może skutkować zawodem. Tak więc o ile w przypadku karmy, którą kupujemy z wyprzedzeniem, tak by zawsze mieć czym nakarmić swojego pupila, tak zakup klatki, miski czy poidła dla gryzonia może się skończyć niemałym rozczarowaniem.