Skip to content

Szeroki wybór pokarmu dla zwierząt domowych

Dla każdego posiadacza zwierząt sprawy żywienia powinny być kluczowe. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów karm i pasz, które odpowiednio dobrane zapewnią zdrowie naszym pupilom.

Wśród właścicieli zwierząt domowych, największy wybór mają prawdopodobnie posiadacze psów. Karmy są zróżnicowane ze względu na wiek, wagę, a nawet stan zdrowia czworonogów. Każdy producent stara się zaspokoić potrzeby każdego psa przez co kupujący może poczuć się zagubiony. Na szczęście producenci na swoich produktach umieszczają także informacje na temat tego, jaką ilością karmy i ile razy dziennie karmić psa. Podobna sprawa dotyczy kotów, tutaj również wybór jest bardzo duży i powinien spełnić oczekiwania każdego. Oprócz suchej karmy mamy możliwość kupienia wszelkiego rodzaju karmy mokrej. W każdej diecie ważne są też witaminy i inne wartościowe składniki odżywcze. Dla psów i kotów można dokupić specjalne dropsy lub ciasteczka uzupełniające standardową dietę. Gryzonie i ptaki mogą być karmione gotowymi mieszankami, jednak warto zadbać też o dodatkowe witaminy w postaci przekąsek. Krakersy dostępne w większości sklepów zoologicznych można z łatwością przymocować do woliery dla papug, jak również do klatki dla gryzonia. Karmiąc rybki warto zwrócić uwagę na gatunki, jakie posiadamy oraz na to, co powinno wchodzić w skład ich diety.
W przypadku karmienia zwierząt domowych duży wybór nie zawsze oznacza ułatwienie dla właściciela. Na szczęście z pomocą może przyjść sprzedawca lub weterynarz, który z pewnością doradzi, jaka karma będzie odpowiednia dla naszego zwierzaka.