Skip to content

Psie pożywienie i naturalne futerko

Czy należy pozwalać psu, szczególnie wtedy, kiedy mamy możliwość zabierania go na długie, plenerowe wycieczki, na jedzenie tego samego, czym żywimy się my? Sporadycznie nic złego nie powinno mu się w takim wypadku stać, ale istnieje Royal Canin karma, którą można zabrać i na taką wycieczkę ze sobą.

Pomijając już fakt, że jest dostępna w różnych opakowaniach, na dany wypad możemy zabrać dokładnie taką jej ilość, jaką zwyczajowo stosujemy podczas codziennych, psich posiłków. I dobrze jest znaleźć miejsce w plecaku na miskę dla psa. Nie dość, że będzie mógł w higieniczny sposób zjeść, to i nalejemy mu do niej wody z butelki, żeby nie musiał pić z jakiejś podejrzanej kałuży albo rzeczki, która ma styczność z niezbyt dobrze działającą oczyszczalnią ścieków.
Poza tym pies najedzony, nie narazi się na spożycie czegoś, co mogłoby mu zaszkodzić. Wprawdzie proceder znacznie zelżał i nie widać już zbyt wielu śmieci w lasach, a gdzie przedtem można było nawet spotkać, wywalające śmieci panie, ubrane w szynszyle, niemniej występuje. Ciągle jeszcze można trafić na jakieś resztki, a psy niestety uwielbiają się w takich odpadkach grzebać. Kiedy nie będzie głodny, możemy być jednak spokojni o to, czy pokusi się o jakiś śmierdzący ochłap.
Wspomniane zwierzątka, tu jako strój eleganckich pań, ostatnio uzyskują coraz większy status zwierzątek ozdobnych i dekoracyjnych, ale jako żywych stworzeń. A że na wolności w Andach pozostało ich już niewiele, niewykluczone, że tym samym stanie się ten chów jedynym sposobem na zachowanie gatunku.