Skip to content

Pomysł na prezent dla pupila

Niemal każdy właściciel kochający swego psa lubi sprawiać mu przyjemność. Psy nie należą na szczęście do skomplikowanych istot (i w tym w zasadzie tkwi cały ich urok), dzięki czemu ogromną frajdą jest dla nich chociażby długi spacer, miska pełna jedzenia, pieszczoty czy zabawa. Podczas gdy jedzenie jest jedną z głównych potrzeb, pieszczoty, spacery czy wspólna zabawa to już zajęcia, które bardzo wpływają na więź łączącą psa z jego właścicielem.

 Dzięki nim psy bardziej ufają właścicielowi i uczone są, że to z nim wiążą się najprzyjemniejsze rzeczy. Takie przekonanie psów co do osoby właściciela jest bardzo pomocne w nauce zachowań wymagających od psa rezygnacji z przyjemności, takich jak bieganie za kotem czy rowerzystą, zabawa z psami, zjadanie chleba rozrzuconego dla ptaków w parku czy tarzanie się w padlinie.

Aby spacery były dla psa atrakcyjne, warto zabierać na nie psie zabawki. Takie zabawki to świetny pomysł na prezent dla psa. Z roku na rok pojawia się coraz więcej marek produkujących zabawki różnego kształtu, wielkości, koloru i przeznaczenia. Prym wiodą wszelkiego gatunku piłki oraz szarpaki, którymi można szarpać się z psem. Jest to dla niego ogromna frajda, która jednocześnie bardzo męczy fizycznie. Warte uwagi są także zabawki frisbee dla psa. Takie dyski wyglądają niemal identycznie, jak te używane do zabawy przez dzieci, jednak różnią się trochę budową, dzięki czemu są względnie łatwe do złapania przez psa. Zabawa we frisbee z psem to nie tylko świetna frajda dla dwóch stron, ale także niezmiernie widowiskowe zajęcie, ponieważ psy w celu złapania wysoko lecącego dysku muszą często wykonywać niezwykłe akrobacje w powietrzu.