Skip to content

Dla szczeniaków i większych psów

Pierwsze podejście do trzymania psa w domu, zazwyczaj obudowane jest niewiedzą. Dorośli ludzie, decydujący się na wzięcie zwierzęcia, czynią tak przeważnie ze względu na prośby dzieci i mogą to zrobić nawet wówczas, gdy nie są do tego kompletnie przygotowani. Ba, potrafią nawet nie, przygarnąć psa ze schroniska dla zwierząt, lecz wybierają szczeniaka. Co powinni zrobić, gdy ich wiedza w tym zakresie jest znikoma i kompletnie nie orientują się, czego taki piesek potrzebuje?

Dobrze jest wówczas odwiedzić internetową sieć i jak istnieją wyprawki dla niemowląt, tak zorientować się, czy w którymś ze sklepów internetowych nie jest dostępna kompleksowa wyprawka dla szczeniaka. Jednak to nie wszystko, o co przyszły właściciel zadbać powinien.
Żeby po pieska pojechać, gdyż rzadko ktoś nam takiego dostarczy do domu, potrzebny jest odpowiedni transporter. W handlu są na szczęście dostępne, odpowiednie i przestronne klatki dla psów, dzięki którym bezproblemowo zwierzę przewieziemy z punktu A do punktu B.
Może się przy tym wydawać, że jest to zbędny luksus, gdyż można przecież zwierzę przewieźć na kolanach i wystarczy tylko w tym celu zabrać ze sobą kogoś do pomocy, ale jest to błędne rozumowanie. Piesek może narobić temu komuś na kolana, wyrwać się z rąk i opuścić auto, a tutaj już prosta droga do nieszczęścia. Poza tym może nam się taka klatka przydać w przyszłości, czy to przy przewożeniu na urlop, do weterynarza na szczepienie, czy wreszcie podczas ewentualnej podróży pociągiem albo samolotem.