Skip to content

Dbanie o kota

Koty są tajemnicze. Koty chodzą własnymi drogami. Te i inne powiedzenia o tych zwierzętach są z reguły prawdziwe, ale twierdzenie, że kotu wystarczy podać miseczkę mleczka, a ten już sobie poradzi i będzie zadowolony, jest najzwyklejszą bzdurą. Owszem najczęściej łaszą się do nas i ocierają o nasze nogi wówczas, kiedy są głodne, ale nieprawdą już jest, że poza tym wcale nas nie potrzebują.

Skąd więc to przekonanie? Od ludzi nielubiących kotów, a co zwierzęta wyczuwają, nie zbliżając się do nich. Do kogoś, kto je lubi albo przynajmniej toleruje, podejdą chętnie i nawet wskoczą mu na kolana. Po co? Chcą odrobiny uwagi, jak i wszyscy my
Kot zadowolony natychmiast to okaże mruczeniem, a gdy znajdzie się w naszym posiadaniu rękawica do czesania kota, owo mruczenie będzie z całą pewnością spotęgowane, a i my poczujemy się w związku z tym lepiej. Dobrze jest znaleźć czas dla swego zwierzęcia i nawet znaleźć w ofertach sklepów zoologicznych jakieś zabawki dla kota, na których będzie mógł tępić sobie swędzące pazurki albo ćwiczyć refleks. Pozwalajmy także siedzieć kotom na naszych kolanach. Nie od dziś wiadomo, że ogrzewanie stawów ich ciałem przynosi odczuwalną ulgę w schorzeniach reumatycznych i ogólnie podnosi poziom naszej witalności. A i zwierzak będzie się dzięki temu czuł potrzebny i kochany.