Skip to content

Coś o beagle i wygodna obroża dla psa

Nierozważne podchodzenie do zwierząt jest najczęstszą przyczyną obopólnego rozczarowania. Zwierzęta źle prowadzone, czyli wychowywane są nieszczęśliwe i zachowują się nieobliczalnie, a to z kolei wpływa na niezadowolenie i powoduje frustrację u ich właścicieli.

Biorąc za przykład jedną z psich ras, aby psa beagle opieka była właściwa, przed wzięciem do domu szczeniaka, trzeba się z upodobaniami tego pieska zapoznać i w żadnym wypadku nie zwalać tego na dzieci, nawet jeżeli piesek jest zakupionym z myślą o nich prezentem.
Beagle kocha ruch, gdyż z genotypu jest psem gończym. Nie nadaje się na zwierzątko pokojowe, któremu wskazujemy miejsce przy kanapie i mamy święty spokój. Takiego psa mogą hodować wyłącznie ludzie z podobnymi upodobaniami, kochający ruch i świeże powietrze i jest to najważniejsze i pierwsze kryterium, do jakiego koniecznie się trzeba zastosować. To nie jest pies dla domatorów, a jeżeli bierzemy go na spacer w mieście, pomyślmy o tym, aby na końcu smyczy znalazła się wystarczająco szeroka obroża dla psa, a nie taka, która będzie się mu wpijać w szyję.
Ponadto psa trzeba czesać, gdyż gubi dużo sierści oraz być konsekwentnym podczas tresury. Nie wolno mu wydawać sprzecznych poleceń, a już najgorszym z możliwych tresur jest taka z domieszką agresji. To inteligentne psy i trudne do ułożenia, a na agresję odpowiedzą wyłącznie tym samym. Psy radosne i wesołe tresujemy stanowczo, ale tak, aby odczuwały, że nam na nich zależy. Tylko wówczas mamy szansę na to, aby odwzajemniły nam się uczuciem i przywiązaniem.